تبلیغات
گیلداد نیوز::وبلاگ تاریخی و خبری - تهران بالاترین و سمنان پایین ترین آمار خودکشی در کشور
 
درباره وبلاگ


بیگناه باش تا بیم نداشته باشی

سپاس دار باش تا لایق نیکی باشی

راستگو باش تا استقامت داشته باشی

متواضع باش تا دوست بسیار داشته باشی

دوست بسیار داشته باش تا معروف باشی

سخی و جوانمرد باش تا آسمانی باشی

چالاک باش تا هوشیار باشیmajid_eslamdoost@yahoo.com

مدیر وبلاگ : مجید اسلام دوست
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گیلداد نیوز::وبلاگ تاریخی و خبری
دنیا آنقدر وسیع است كه برای همه مخلوقات جایی هست ، به جای آنكه جای كسی را بگیرید تلاش كنید جای واقعی خود را پیدا كنید
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
در سال‌های اخیر بیشترین میزان افزایش تعداد خودکشی در جمعیت 25 تا 34سال گزارش شده است. در این میان تهران بالاترین و سمنان پایین ترین آمار خودکشی را در کشور دارند.
متاسفانه آمار خودکشی در کشور به سرعت افزایش یافته و در حالی‌که با توجه به نرخ خودکشی در کشور، ما در ردیف کشورهای با آمار پایین خودکشی بودیم اکنون در گروه کشورهای با نرخ متوسط خودکشی قرار گرفته‌ایم.

 در برخی شهرهای کشور میزان خودکشی تا سرحد جوامع با نرخ بالای خودکشی رسیده است. در


بالاترین

پایین ترین

نام استان

فراوانی

نام استان

فراوانی

تهران

434

یزد

30

کرمانشاه

247

خراسان جنوبی

28

لرستان

228

سمنان

20سال‌های اخیر بیشترین میزان افزایش تعداد خودکشی در جمعیت 25 تا 34سال گزارش شده است.

در ایران اگرچه حلق‌آویز کردن شایع‌ترین روش به کار برده شده توسط مردان برای خودکشی است اما در زنان روش خودسوزی شایع‌تر گزارش شده است.

مطابق آمار منتشر شده از سوی مرکز پزشکی قانونی تهران نیز روش‌های شایع در مردان به ترتیب دارآویختگی، دارو و سموم و اسلحه گرم و در زنان دارو و سموم و خودسوزی بوده است. خودسوزی یکی از روش‌های کمتر شایع در کشورهای


پیشرفته است که در کشورهای در حال توسعه‌ای نظیر ایران از روش‌های شایع محسوب می‌شود. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد 27درصد از کل خودکشی‌ها در ایران از طریق خودسوزی انجام شده که 71درصد از آنها را زنان تشکیل می‌دهند. نتایج برخی از تحقیقات دیگر نیز این موضوع را تایید کرده و نشان می‌دهند که خودسوزی، روش مرسوم‌تر خودکشی در زنان به ویژه در استان‌های ایلام، کرمانشاه و لرستان است. همچنین خودسوزی در مناطق روستایی، استان‌های مرزنشین، استان‌های جنگ‌زده و مناطق کردنشین شیوع بیشتری داشته است.

حسین فرجاد استاد دانشگاه و آسیب‌شناس اجتماعی با تاکید بر تعدد گسترده عوامل منجر به خودکشی، می گوید: خودکشی رفتار و پدیده‌ای ضداجتماعی است که فشارهای اجتماعی و خانوادگی بر آن تاثیر مهمی دارند، تصریح کرد: بیشتر خودکشی‌ها از فشارهای روانی ناشی می‌شوند. فشارهایی که عواملی گوناگون نظیر احساس خلع، تنهایی، بی‌محتوایی، بی‌برنامگی و... دارد.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به جوانان و نوجوانان در بحث خودکشی گفت: رشد بیکاری، فشارها و بی‌توجهی‌های والدین، تضاد و ستیزه جویی در خانواده و غیره از عواملی هستند که جوانان را به سوی خودکشی سوق می‌دهند. جوان‌ها دور هم جمع می‌شوند و با مشورت همدیگر برای رفع فشارهایشان تصمیماتی نابخردانه و آنی نظیر خودکشی می‌گیرند.